7ο σερί πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός, 11-7 την Βουλιαγμένη!

Ο Ολυμπιακός κέρδισε με 11-7 τη Βουλιαγμένη στο Λαιμό και με 3-1 νίκες κέρδισε το 7ο συνεχόμενο πρωτάθλημα και το 33ο στην ιστορία του.
Για 7η σερί χρονιά και για 33η στην ιστορία του ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος στην Α1 ανδρών κερδίζοντας με 3-1 τη σειρά των τελικών μ' αντίπαλο την Βουλιαγμένη.

Η ομάδα του Πειραιά στον 4ο και τελευταίο τελικό που διεξήχθη την Δευτέρα στο κολυμβητήριο του Λαιμού κέρδισε με 11-7  τη Βουλιαγμένη "έσπασε" την έδρα και κατέκτησε την κούπα, η οποία είναι η δεύτερη στη χρονιά αφού είχε πάρει και το Κύπελλο πριν από λίγους μήνες στο Καρπενήσι.

Πλέον ο Ολυμπιακός στρέφει το ενδιαφέρον του στο Final-8 (6-8/6) του Τσάμπιονς Λιγκ εκεί όπου θα συμμετάσχει ως Πρωταθλητής Ευρώπης με στόχο να υπερασπιστεί τον τίτλο του. Πρώτος αντίπαλος του θα είναι το βράδυ (21:30) της 6ης Ιουνίου η Μπρέσια στο Ανόβερο της Γερμανίας.