Δια χειρός… Αναστόπουλου!

Τα πράγματα είναι απλά… Ο Ολυμπιακός πλήρωσε αφενός το κάκιστο 3ο δεκάλεπτο και την γενικότερη χειρότερη εικόνα στο β΄ημίχρονο απ’ ότι είχε στο πρώτο, αφετέρου στα 20΄΄ με το σκορ στο 66-69, ο Αναστόπουλος έδωσε φάουλ στον Σίνγκλετον στέλνοντάς τον στις βολές με τον Αμερικανό να είναι αυτός που έκανε φάουλ στον Παπαπέτρου.

«ΚΛΕΙΔΙ»: Δύο αυτά, το 3ο δεκάλεπτο και η απόφαση του Αναστόπουλου. Συν, ο χαμένες βολές στο τέλος.

MVP: Ο Τζέιμς έκανε ζημιά στον Ολυμπιακό.

ΟΣΚΑΡ Β΄ΡΟΛΟΥ: Ο Παπανικολάου στο πρώτο μέρος ήταν εκπληκτικός, μετά έχασε το μυαλό του.

ΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: 12 πόντους από αιφνιδιασμό ο Ολυμπιακός, 2 ο Παναθηναϊκός. Μόλις 3 πόντους από 2η ευκαιρία οι «ερυθρόλευκοι».

ΣΕ ΚΑΚΗ ΜΕΡΑ: Ο Νίκολα Μιλουτίνοφ και μετά ο Τζαμέλ Μακλίν