Ασύλληπτη ΓΚΟΛΑΡΑ Κούτρη στο Πογκόν-Κρακόβια! (vid)

Σε εξαιρετική περίοδο φόρμας φαίνεται πως βρίσκεται ο Λεονάρντο Κούτρης που πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ στη νίκη της Πογκόν απέναντι στην Κρακόβια για την 27η αγωνιστική του Πολωνικού πρωταθλήματος

Τρελαίνει κόσμο στην Πολωνία ο Λεονάρντο Κούτρης!

Ο πρώην αριστερός μπακ του Ολυμπιακού πέτυχε το δεύτερο γκολ της καριέρας του με τη φανέλα της Πογκόν Στσζέτσιν ισοφαρίζοντας στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με την Κρακόβια και μάλιστα με εξαιρετικό τρόπο, καθώς έκανε τρομερή κίνηση στην περιοχή και τελείωσε τη φάση με πλασέ στον «ουρανό» της αντίπαλης εστίας.

Mάλιστα αυτό το τέρμα αποδείχθηκε αρκετά σημαντικό καθώς η ομάδα του κατάφερε να πάρει σημαντική νίκη με σκορ 3-2 και να πιάσει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας τη Λεχ Πόζναν.

Θυμίζουμε ότι 27χρονος διεθνής μπακ μετακόμισε στην Πολωνία το περασμένο καλοκαίρι έχοντας έκτοτε καταγράψει συνολικά 10 συμμετοχές.