«Έσπασε» την έδρα και πήρε προβάδισμα τίτλου ο Ολυμπιακός!

«Break» στην Λεωφόρο ο Ολυμπιακός και με νίκη στο ΣΕΦ την Κυριακή (2/4) κατακτά το δεύτερο σερί πρωτάθλημα

Με την Γκούσταφσον να πραγματοποιεί μεγάλη εμφάνιση, ο Ολυμπιακός έκανε το «break» στην έδρα του Παναθηναϊκού (66-60) και με νίκη στο ΣΕΦ την Κυριακή (2/4) αγκαλιάζει το δεύτερο σερί πρωτάθλημα.

Σε ένα ματς θρίλερ στο κλειστό της Λεωφόρου, ο Ολυμπιακός κατάφερε να «σπάσει» την έδρα του Παναθηναϊκού επικρατώντας 66-60 στον τρίτο τελικό, έκανε το 3-1 στη σειρά και θέλει μια νίκη κόντρα στις «πράσινες» την Κυριακή (2/4) στο ΣΕΦ για να πανηγυρίσει το δεύτερο διαδοχικό πρωτάθλημα της Α1 μπάσκετ γυναικών.

Ψυχωμένη εμφάνιση από τις «ερυθρόλευκες» που παρότι βρέθηκαν για 33 λεπτά πίσω στο σκορ έκαναν την ανατροπή με εμφάνιση-ματ στο τέταρτο δεκάλεπτο.