Επιστρέφει στον Ολυμπιακό ο Ονιεκούρου!

Η Τυνησία έκανε τη μεγάλη έκπληξη, άφησε εκτός από τη φάση των «16» του Copa Africa τη Νιγηρία, καθώς επικράτησε 1-0 - Επιστρέφει άμεσα στον Ολυμπιακό ο Ονιεκούρου!

Η Τυνησία πέταξε τη Νιγηρία εκτός από τη φάση των «16» κάνοντας έτσι τη μεγαλύτερη έκπληξη της διοργάνωσης.

Ο Γιουσέφ Μσακνί ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής και οι Νιγηριανοί αν και πίεσαν δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Επιστρέφει άμεσα ο Ονιεκούρου (δεν αγωνίστηκε καθόλου) στα πλάνα του Ολυμπιακού.

Κακό ματς, ελάχιστες φάσεις, με τη Νιγηρία να έχει το πάνω χέρι, αλλά όχι και τον τρόπο να απειλήσει.

Η Τυνησία μπήκε δυνατά και ο Γιουσέφ Μσακνί στο 47' με σουτ εκτός περιοχής (η μπάλα βρήκε σε πόδι αντιπάλου και άλλαξε λίγο πορεία) διαμόρφωσε το 1-0.

Οι Νιγηριανοί βγήκαν στην επίθεση, Ιεανάτσο και Ολαγινκα πήραν θέση στην ενδεκάδα, ωστόσο, ο πρώτος επτά λεπτά μετά την είσοδό του αποβλήθηκε.

Η Τυνησία άντεξε την πίεση, με τη Νιγηρία να χάνει τεράστια ευκαιρία στις καθυστερήσεις, όταν το πλασέ του Ουμάρ Σαντίκ πέρασε μόλις άουτ.