Ορεξάτος ΠΑΟΚ με «καυτό» Ολιβέιρα!

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-1 της Χέρακλες στο τρίτο του φιλικό στο Άπελντουρν, χάρη στο εξαιρετικό πρώτο του ημίχρονο, αλλά και τα δύο γκολ του Νέλσον Ολιβέιρα!

Αρχίζει και ανεβάζει στροφές ο ΠΑΟΚ! Το σύνολο του Ραζβάν Λουτσέσκου επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία 2-1 της ολλανδικής Χέρακλες στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας στο Άπελντουρν, δείχνοντας στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης πολύ καλή εικόνα.

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, οι Θεσσαλονικείς έπαιξαν σε υψηλό τέμπο, εκεί όπου ο Νέλσον Ολιβέιρα πέτυχε και τα δύο γκολ (14', 33'), αρχίζοντας από νωρίς την... απόσβεση!

Όπως και στα προηγούμενα δύο ματς, έτσι και σήμερα, ο Ρουμάνος τεχνικός έπαιξε με διαφορετική ενδεκάδα σε κάθε ημίχρονο.

Τέλος, προβληματισμός υπάρχει με τον Κρέσπο, ο οποίος αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού στο 74ο λεπτό.