Ads Top

ΓΚΟΛΑΡΑ ο Πέλκας, 0-1 η Φενέρ την Τραμπζονσπόρ! (vid)

Η Φενέρμπαχτσε χάρη σε φοβερό μακρινό σουτ του Δημήτρη Πέλκα στο 76ο λεπτό πήρε τη νίκη απέναντι στην Τραμπζονσπόρ του Τάσου Μπακασέτα!
Τάσος Μπακασέτας και Δημήτρης Πέλκας τέθηκαν αντιμέτωποι στο Medical Park Arena της Τραπεζούντας στην αναμέτρηση της Τραμπζονσπόρ με την Φενέρμπαχτσε για την Super Lig.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 0-1 χάρη στον Δημήτρη Πέλκα.

Στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πέλκας έγινε αποδέκτης της μπάλας, πήρε ορισμένα μέτρα στο γήπεδο και με δυνατό σουτ εκτός περιοχής σκόραρε το 6ο του γκολ με τη φανέλα της Φενέρ.

Το ματς είχε έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Με αυτό το τρίποντο, η Φενέρμπαχτσε έφτασε τους 54 βαθμούς μαζί με την Μπεσίκτας και είναι στο -3 από την πρωτοπόρο Γαλατάσαραϊ.

Από την άλλη, 4η με 48 πόντους έμεινε η Τραμπζονσπόρ. Μάλιστα, είναι στο +3 από την Χατάισπορ του Κατράνη.