Ads Top

Ασίστ ο Σεμέδο με την Πορτογαλία! (vid)

Η Πορτογαλία επικράτησε εκτός έδρας της Κροατίας, με τον Ρούμπεν Σεμέδο να μοιράζει ασίστ.
Βασικός και… σερβιτόρος ο Ρούμπεν Σεμέδο στην αναμέτρηση της Πορτογαλίας με την Κροατία.

Η ομάδα της Ιβηρικής Χερσονήσου δραπέτευσε (2-3) από το Σπλιτ της Κροατίας, με τον στόπερ του Ολυμπιακού να μένει στο γήπεδο και τα 90 λεπτά, δίνοντας και πάρε-βάλε γκολ στον Ρούμπεν Ντίας!

Στο 29ο λεπτό, ο Ματέο Κόβατσιτς άνοιξε το σκορ για την Κροατία, με τον Ντίας να ισοφαρίζει στο 52΄ μετά και την ασίστ του Σεμέδο.

Ο Κόβατσιτς έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, με την ομάδα του Φερνάντο Σάντος να φέρνει… τούμπα το ματς με γκολ των Φέλιξ (60΄) και Ντίας στις καθυστερήσεις.