Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 62-61

Ένας επιβλητικός Παναθηναϊκός νίκησε με 62-61 τον Ολυμπιακό και σταμάτησε το τρομερό ερυθρόλευκο σερί, στη 2η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ γυναικών.
Οι πράσινες ήταν επιβλητικές και λύγισαν με 62-61 τις «ερυθρόλευκες», σε ένα ματς με τρομερό φινάλε.

Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τις γηπεδούχους, με τον Ολυμπιακό να αντιδράει ως το ημίχρονο και να παίρνει τα ηνία με 37-35, ενώ κράτησε τα ηνία του σκορ και στο τρίτο δεκάλεπτο (48-53).

Στο φινάλε όμως ο Παναθηναϊκός ανέβασε στροφές και με κορυφαία την Ριντ έφτασε στη σπουδαία νίκη με 62-61.

Πρώτη σκόρερ του ματς ήταν η Ριντ με 22 πόντους, με την Λύμουρα να ακολουθεί με 20, ενώ για τις ερυθρόλευκες ξεχώρισαν η Κόστοβιτς με 16 και η Σπυριδοπούλου με 13.