Με 22 πάσες και συμμετοχή 11 παικτών το 2-0!

Η μπάλα πέρασε μέσα από 22 μεταβιβάσεις σε 1 λεπτό και 12 δευτερόλεπτα κι από τους 11 παίκτες του Ολυμπιακού - χωρίς παρέμβαση παίκτη του Παναθηναϊκού - στη φάση που ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί έκανε το 2-0 για τους ερυθρόλευκους στο ντέρμπι.
Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Παναθηναϊκό στο ντέρμπι αιωνίων για την τρίτη αγωνιστική των playoffs της Super League 1 και ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί στο 21ο λεπτό διεύρυνε σε 2-0 το προβάδισμα των ερυθρόλευκων.
Η φάση ξεκίνησε από εκτέλεση πλαγίου του Κώστα Τσιμίκα.

Μέσα από 22 μεταβιβάσεις σε διάρκεια ενός λεπτού και δώδεκα δευτερολέπτων η μπάλα πέρασε από κι από τους έντεκα παίκτες των ερυθρολεύκων - χωρίς να υπάρχει παρέμβαση από παίκτη του τριφυλλιού - με αποτέλεσμα ο Μαροκινός να νικήσει τον Διούδη και να πετύχει το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.

Η ασίστ στη φάση του τέρματος του Αφρικανού προήλθε από τον Ομάρ Ελαμπντελαουί.