Ads Top

Ελλαδάρα από τα παλιά, 3-1 την Βόρειο Ιρλανδία!

Η Εθνική ολοκλήρωσε με νίκη και ωραία εμφάνιση, μοίρασε χαμόγελα και έδειξε πως... ξαναέρχεται!

Η εξαιρετική Εθνική του δευτέρου ημιχρόνου επικράτησε μόνο 3-1 της Βορείου Ιρλανδίας, πήρε νέα νίκη και... έφυγε για τη Β' κατηγορία του Nations League, αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον!

Ελλαδάρα είσαι... τρέλα!

Με τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και γκολάρες από Μασούρα, Μάνταλο, η Εθνική ομάδα επικράτησε 3-1 της Βορείο Ιρλανδίας για να πάρει την πέμπτη νίκη της σε έξι ματς στο Nations League και αποχαιρέτησε με χαμόγελα τη Γ' κατηγορία!

Μέτριο πρώτο μέρος για την Ελλάδα, αλλά μπήκε με τα... μπούνια στην επανάληψη και καθάρισε τη Βόρεια Ιρλανδία.

Σημαντικό το τεστ αυτό για την ομάδα του Πογέτ που έδειξε απέναντι σε μια πολύ αθλητική ομάδα που έπαιζε σε ευθεία όλες τις γραμμές της στο 4-4-2 ότι διαθέτει την ποιότητα για να δημιουργήσει και να διασπάσει αντιπάλους που είναι καλοστημένοι και παίζουν αμυντικά.

Ακολουθήστε το Live-sports365.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις