Γιαννίκης στους παίκτες της ΑΕΚ: «Για 2 εκατοστά θα ήταν 3-0»

Ο Αργύρης Γιαννίκης μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του και κυρίως για την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου τονίζοντας ότι το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο.
Απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα των παικτών του στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό ήταν ο Αργύρης Γιαννίκης.

Ο κόουτς της ΑΕΚ μοίρασε συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές του στα αποδυτήρια. Στο video που έδωσε στη δημοσιότητα η Ένωση ο Γιαννίκης τονίζει ότι το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο και ότι αυτό δε συνέβη για μερικά εκατοστά, αναφερόμενος προφανώς στα δύο τέρματα της ΑΕΚ που ακυρώθηκαν μετά την εξέταση του video.

Ο Έλληνας τεχνικός λέει προς όλους τους ποδοσφαιριστές του: "Συγχαρητήρια σε όλους, πολύ καλή ενέργεια, καλή προσπάθεια στο γήπεδο. Πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, ήμασταν άτυχοι που για 2 ή 3 εκατοστά το σκορ δεν πήγε στο 3-0. Ήταν μια νίκη σε ντέρμπι που την αξίζαμε, συγχαρητήρια και πάλι".