«Έσωσε» την ισοπαλία στο 90' ο Ολυμπιακός Β΄!

Ο Απόλλων Λάρισας επέστρεψε από το 0-1 και προηγήθηκε 2-1 του Ολυμπιακού Β’, που κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις!

Μετά από 2/2 εντός έδρας στον 1ο όμιλο της Super League 2, ο Ολυμπιακός Β’ απειλήθηκε με την πρώτη του ήττα όμως τελικά πήρε ισοπαλία, 2-2, από τον Απόλλωνα στη Λάρισα.

Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα προηγήθηκε στο 29ο λεπτό με το πρώτο γκολ του Νίκολιτς με τα «ερυθρόλευκα», όμως η πίεση των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο είχε ως αποτέλεσμα πρώτα την ισοφάριση με τον Ζιάκα (75') και εν συνεχεία την απόλυτη ανατροπή του σκηνικού με τον Γιαννίτση (88').

Παρ' όλα αυτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το σθένος να φέρουν το ματς στα ίσα με τον Μαρίνο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, φτάνοντας έτσι τους επτά βαθμούς μετά από τρία ματς.

Οι Λαρισαίοι, από την άλλη, έχουν μόλις δύο.