Ads Top

Η βαθμολογία της Superleague (9η αγωνιστική)

Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία μετά την ισοπαλία (2-2) στο ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό, τη νίκη (3-2) της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ επί του Ατρόμητου και την ολοκλήρωση των έξι εκ των επτά αναμετρήσεων για την 9η αγωνιστική της Super League 1.

Με τη διεξαγωγή των έξι εκ των επτά αναμετρήσεων, μένει μόνο αυτή ανάμεσα στη Λαμία και το Βόλο (4/11, 20:00) για την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής της Super League 1.

Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος (2-2) χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Βιεϊρίνια στο ενδέκατο λεπτό του επιπρόσθετου λεπτού του ντέρμπι της Τούμπας , παρέμεινε δεύτερος και διατηρήθηκε στους δυο βαθμούς η διαφορά από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, ο οποίος το Σάββατο έμεινε στο 0-0 στην Ξάνθη με την ομάδα της Θράκης.

Οι πράσινοι ανέβηκαν στους 9 βαθμούς και τη 10η θέση. Η ΑΕΚ νίκησε 3-2 τον Ατρόμητο και πέρασε μόνη στην τρίτη θέση, μειώνοντας τη διαφορά από τους δυο πρώτους.