ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: Ο λόγος που κρατήθηκαν παραπάνω καθυστερήσεις στην Τούμπα!

Το τελικό αποτέλεσμα του ντέρμπι ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός κρίθηκε στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων αφού ο Αντελίνο Βιεϊρίνια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το 2-2.
Η συγκεκριμένη απόφαση, όμως του Σλάβκο Βίντσιτς σήκωσε… θύελλα αντιδράσεων από πλευράς φιλοξενούμενων, με τον Γιώργο Δώνη, μάλιστα, να σπρώχνει τον τέταρτο διαιτητή και να αποβάλλεται. Ο Παναθηναϊκός διαμαρτύρεται καθώς η παράβαση του Κουρμπέλη πάνω στον Κρέσπο έγινε στο 95′ και 30» ενώ ο χρόνος καθυστερήσεων ήταν 5 λεπτά.

Ο Σλοβένος διαιτητής, άφησε την τελευταία φάση καθώς μέσα στον εξτρά χρόνο ο Σωκράτης Διούδης σε εκτέλεση άουτ έκανε καθυστερήσεις και δέχθηκε την κίτρινη κάρτα για το συγκεκριμένο λόγο.

Σύμφωνα με τους κανονισμούς, ο Βίντσιτς έπραξε σωστά αφού έχει το δικαίωμα να κρατήσει περισσότερο χρόνο στο ματς σε περίπτωση, που η μία ομάδα εσκεμμένα καθυστερεί στα τελευταία λεπτά του αγώνα ακόμη και μετά τη συμπλήρωση των 90 λεπτών…