Ο Κριστιάνο βάζει... φρένο στα όνειρα της Τορίνο!

Η Τορίνο κρατούσε ένα μεγάλο «διπλό» στην έδρα της Γιουβέντους για 84 λεπτά αλλά ο Κριστιάνο με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 1-1 και κόβει στην μισητή αντίπαλο τον δρόμο προς το Champions League.
«Φρένο» στα όνειρα της Τορίνο για συμμετοχή στο Champions League της επόμενης περιόδου βάζει ο Κριστιάνο Ρονάλντο! Ο Πορτογάλος παικταράς σκόραρε με καρφωτή κεφαλιά στο 84ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 1-1 και δεν επέτρεψε στην μισητή αντίπαλο να πιάσει τετράδα, τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε!

Η Τορίνο επιβεβαίωσε την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται και παίζοντας με εξαιρετική τακτική, χτύπησε στην κόντρα-επίθεση! Βέβαια, για να ανοίξει το σκορ ο Λούκιτς στο 17ο λεπτό με ωραίο πλασέ, έπρεπε ο Πιάνιτς να κάνει τραγικό λάθος και να στρώσει την μπάλα στον παίκτη των φιλοξενούμενων για το 1-0. Η ομάδα του Ματσάρι είχε βρει αυτό που ήθελε και πρώτο της μέλημα ήταν να κρατήσει το προβάδισμα και να χτυπήσει στην αντεπίθεση με τον Μπελότι.

Από την μεριά της η Γιουβέντους έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα, ειδικά στην Ιταλία: επίθεση! Οι παίκτες του Αλέγκρι βγήκαν μαζικά μπροστά, έφτιαξαν φάσεις και προσπαθούσαν να ισοφαρίσουν. Δεν το κατάφεραν μέχρι το ημίχρονο αφού δεν είχαν καθαρή φάση αλλά στην επανάληψη πίεσαν ασφυκτικά. Και τελικά έφταξαν στο γκολ της ισοφάρισης με καρφωτή κεφαλιά του Κριστιάνο που... πέταξε για ακόμη μια φορά, νίκησε τον Σιρίγκου και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.