Τέσσερα τρίποντα σε τέσσερα λεπτά ο Πρίντεζης στο Κάουνας!

Σε 10 αγώνες και σύνολο 253 λεπτών, ο Γιώργος Πρίντεζης είχε φέτος 3/8 τρίποντα. Στο ματς με τη Ζάλγκιρις στο Κάουνας ο Έλληνας φόργουορντ πέτυχε 4/4 σουτ από την περιφέρεια σε τέσσερα λεπτά!
Σε 253 λεπτά στη φετινή σεζόν, ο Γιώργος Πρίντεζης είχε 3/8 τρίποντα! Σε δέκα αγώνες της EuroLeague η επίδοσή του από την περιφέρεια δεν ήταν καλή, σίγουρα όμως ο πολύπειρος φόργουορντ του Ολυμπιακού δεν απειλούσε ιδιαίτερα πίσω από τη γραμμή των 6μ.75. Αυτό άλλαξε στο ματς της 11ης αγωνιστικής με τη Ζάλγκιρις...

Στη Ζαλγκίριο Αρένα του Κάουνας, ο Πρίντεζης βρήκε απέναντί του τον Αντάνας Καβαλιάουσκας, είχε σημαντικό πρόβλημα στο μαρκάρισμά του, ήταν όμως απολαυστικός στην επίθεση καθώς σε τέσσερα λεπτά πέτυχε τέσσερα τρίποντα σε ισάριθμες προσπάθειες, επίδοση που συνιστά ισοφάριση του ρεκόρ καριέρας του.

Τόσα, τέσσερα δηλαδή, είχε και στις 10/4/2013 απέναντι στην Αναντολού Εφές στο ΣΕΦ (67-62), αναμέτρηση στην οποία σκόραρε 26 πόντους με 4/7 σουτ από τη γραμμή του τριπόντου.