Παναθηναϊκός - Ο.Φ. Ιεράπετρας: Το δεύτερο γκολ των Κρητικών

Με γκολ του Αναστασόπουλου στο 43ο λεπτό, η Ιεράπετρα έκανε το 1-2 στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό, πετυχαίνοντας ανατροπή. (VIDEO)
Ανατροπή έκανε η Ιεράπετρα στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό στο μεταξύ τους ματς για την 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, Βαγγέλης Αναστασόπουλος, με κοντινό πλασέ στο 43ο λεπτό έκανε το 1-2, παγώνοντας τους φίλους του "τριφυλλιού".

Οι Κρητικοί απάντησαν στο γκολ του Χατζηθεοδωρίδη (25') πρώτα με τον Χίσι (25') και εν συνεχεία ήρθε ο Αναστασόπουλος να εκμεταλλεύεται τη μπαλιά που βγήκε από τα αριστερά, νικώντας τον Κότσαρη. Το 1-2 είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.