Ο Ολυμπιακός έριξε τριάρα, αλλά ο Μπέντο… γκρίνιαξε!

Ο Πορτογάλος είχε παράπονα μετά τη νίκη με 3-0 κόντρα στον Ηρακλή.
Ο Ολυμπιακός πέτυχε ένα γρήγορο γκολ απέναντι στον Ηρακλή, αλλά η απόδοσή του έπεσε μετά το τρίτο τέρμα (3-0) και αυτό δεν άρεσε στον τεχνικό του, Πάουλο Μπέντο.

Η δήλωση του Πορτογάλου προπονητή στην κάμερα της Nova:

«Ο στόχος μας είναι πάντα να σκοράρουμε πρώτοι. Κάποιες φορές αυτό αργεί να συμβεί, δεν γίνεται εύκολα όπως σήμερα, γιατί οι αντίπαλοί μας πάιζουν με κλειστές άμυνες και πολλούς παίκτες πίσω από τη μπάλα. Απόψε καταφέραμε να σκοράρουμε νωρίς, μπήκαμε με πολλή όρεξη στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, αν και κάναμε κάποια λάθη που βοήθησαν τον Ηρακλή.

Είμαστε επιθετικοί και δυναμικοί, στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε επίσης με όρεξη και καταφέραμε να πετύχουμε ένα τρίτο τέρμα, αλλά μετά από το 3-0 δεν είχαμε την ίδια δραστηριότητα με τη μπάλα στα πόδια μας. Αυτό είναι κάτι που δεν μου άρεσε και επιτρέψαμε στον αντίπαλο να το εκμεταλευθεί. Πρέπει να το διορθώσουμε, οφείλει να γίνει τρόπος σκέψης μας ότι θα είμαστε το ίδιο δυνατοί και επιθετικοί, ανεξαρτήτως σκορ».