Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων: Η γκολάρα του Μπεργκ που έστειλε το ματς της Αλ Αΐν στην παράταση (VIDEO)

Ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού, Μάρκους Μπεργκ, πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 75ο λεπτό, στο 85ο με γκολάρα ισοφάρισε σε 3-3 για την Αλ Αΐν - έχανε 0-3 - κι έστειλε το ματς με την Ουέλινγκτον για το Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων στην παράταση. (VIDEO)
Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-3, αλλά κατάφερε κι επέστρεψε! Η Αλ Αΐν υποδέχθηκε στην έδρα της, "Χαζά μπιν Ζαγέντ", την Ουέλινγκτον από τη Νέα Ζηλανδία για το πρώτο χρονικά ματς του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων 2019 και ισοφάρισε σε 3-3.

Το ματς στην παράταση έστειλε ο Μάρκους Μπεργκ! Ο πρώην φορ του Παναθηναϊκού πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 75ο λεπτό και ύστερα από δέκα λεπτά (85') με ωραίο σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα που θα προκριθεί θ' αντιμετωπίσει στον πρώτο προημιτελικό την Εσπεράνς από την Τυνησία με το βλέμμα στα ημιτελικά, όπου περιμένει η Ρίβερ Πλέιτ.