Στη Ρουμανία ένα από τα πιο βλακώδη οφσάιντ στην ιστορία του ποδοσφαίρου (VIDEO)

Ίσως να μην έχετε ξαναδεί τέτοιο οφσάιντ. Δείτε πώς ακυρώθηκε το πέμπτο γκολ της Άστρα, στο 122' της αναμέτρησης του Κυπέλλου με την Ουνιβερσιτέα Κλουζ. (VIDEO)
Την Τετάρτη (31/11) η Ουνιβερσιτέα Κλουζ αντιμετώπισε εντός έδρας την Άστρα, σε αγώνα για το Κύπελλο Ρουμανίας. Οι δύο ομάδες είχαν οδηγηθεί στην παράταση και οι φιλοξενούμενοι ήταν με 4-3 μπροστά στο σκορ.

Στο 122', δηλαδή στις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιώρου της παράτασης, ο Laurentiu Bus έφυγε στην αντεπίθεση, ενώ ο Dur-Bozoancă, γκολκίπερ των γηπεδούχων, είχε προωθηθεί μήπως και ισοφαρίσει για την ομάδα του.

Ο Bus λοιπόν πλάσαρε προ κενής εστίας και ενώ όλα έδειχναν ότι θα γινόταν το 3-5, ο συμπαίκτης του Valentin Gheorghe μπήκε στην πορεία της μπάλας, υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ και το γκολ δεν μέτρησε ποτέ. Ο Bus ξέσπασε σε βάρος του συμπαίκτη του, αλλά ευτυχώς για τους ίδιους και για την ομάδα τους, το 3-4 έμεινε μέχρι τέλους!