Στην Τούμπα είναι αλλιώς!

Για ένα ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν χάρμα ιδέσθαι! Ο Μαουρίσιο έβαλε δυο γκολάρες και ο Δικέφαλος επέβαλε το νόμο της Τούμπας επί του Αστέρα (2-0), φτάνοντας ξανά στον πόντο από την κορυφή.

Στην Τούμπα είναι αλλιώς... Ο ΠΑΟΚ συνέχισε το απόλυτο των νικών του εντός έδρας, επικρατώντας με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης για την 9η αγωνιστική της Super League, σε ένα ματς που εξελίχθηκε σε προσωπική υπόθεση για τον Ζοσέ Μαουρίσιο, από τα πόδια του οποίου προήλθαν τα δυο τέρματα του Δικεφάλου.

Ο Βραζιλιάνος "έσπασε" την πολυπρόσωπη άμυνα του Αστέρα Τρίπολης στο α΄ημίχρονο, σε μια επίδειξη τεχνικής από τον ακριβοπληρωμένο άσο, δίνοντας το "τρίποντο" στον ΠΑΟΚ που τον επαναφέρει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και σε απόσταση αναπνοής από τον πρώτο Ατρόμητο. Βυθίζεται βαθμολογικά ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος ανέβηκε στο β΄ημίχρονο, άλλαξε εικόνα αλλά αποχώρησε με άδεια χέρια από την Τούμπα.