Οι 18 φάσεις για τις οποίες κατηγορεί ο Ολυμπιακός τον Σιδηρόπουλο

Δεκαοχτώ φάσεις στις οποίες θεωρούν πως αδικήθηκαν χρεώνουν στον Τάσο Σιδηρόπουλο οι άνθρωποι του Ολυμπιακού για την διαιτησία του Δωδεκανήσιου ρέφερι στο χθεσινό ντέρμπι με την ΑΕΚ, η οποία έκανε τη μεγάλη ανατροπή και επικράτησε με σκορ 3-2.

Αναλυτικά οι 18 φάσεις όπως τις κατέγραψαν από τον Ολυμπιακό

8': Αυστηρή η κίτρινη στον Οτζίτζα για φάουλ στον Σιμόες.

9': Καμία κάρτα στον Μάνταλο παρά το επικίνδυνο παίξιμο του παίκτη της ΑΕΚ.

13': Μετά από φάουλ στον Ομάρ άφησε το πλεονέκτημα για τον Ολυμπιακό, όμως δεν γήρισε πίσω τη μπάλα, παρότι χάθηκε.

18': Αντίθετα μετά από ανύπαρκτο φάουλ του Καρσελά στον Μπακάκη, γύρισε τη μπάλα πίσω παρότι η ΑΕΚ έχασε το πλεονέκτημα.

23': Ο Βράνιες κλώτσησε τη μπάλα στην εξέδρα, όμως ο ρέφερι δεν έβγαλε κίτρινη.

38': Καταλόγισε ανύπαρκτο φάουλ του Καρσελά στον Μπακάκη.

40': Μετά από προσπάθεια του Καρσελά, η μπάλα βγήκε κόρνερ, όμως ο βοηθός Κωσταράς καταλόγισε άουτ.

42': Κι άλλο ανύπαρκτο φάουλ, αυτή τη φορά στον Χριστοδουλόπουλο. Εκτέλεσε ο ίδιος, απέκρουσε ο Καπίνο κι ακολούθησε κόρνερ υπέρ της ΑΕΚ.

45'+1: Αστεία η κίτρινη κάρτα στον Μάριν, αφού δεν έκανε φάουλ στον Χριστοδουλόπουλο.

47': Ο Χριστοδουλόπουλος χτύπησε στο πρόσωπο τον Ένγκελς και ο διαιτητής όχι μόνο δεν καταλόγισε φάουλ, αλλά δεν διέκοψε και το ματς, όπως στο πρώτο ημίχρονο σε φάση με τον Μάνταλο, ο οποίος δεν χτύπησε στο κεφάλι.

53': Ο Μπακάκης έκανε φάουλ στον Καρσελά μπροστά στα μάτια του Σιδηρόπουλου, αλλά ο ρέφερι δεν έβαλε τη σφυρίχτρα στο στόμα του.

58': Ο Σιδηρόπουλος σταμάτησε μπάσιμο του Εμενίκε με ανύπαρκτο φάουλ στον Τσόσιτς.

60': Έπρεπε να δώσει δεύτερη κίτρινη στον Μάνταλο, επειδή εκτέλεσε το φάουλ που είχαν κερδίσει οι “κιτρινόμαυροι” χωρίς να έχει δώσει εντολή. Το φάουλ του Ρομαό δεν είναι για κίτρινη.

64': Δεν έδωσε έμμεσο στο γύρισμα του Τσόσιτς στον Ανέστη, με τη συγκεκριμένη φάση να γίνεται λίγο πριν το φάουλ που εκτέλεσε ο Χριστοδουλόπουλος, με το οποίο η ΑΕΚ έκανε το 2-2.

67': Ο Μπακάκης έκανε φάουλ στον Καρσελά, ο παίκτης του Ολυμπιακού συνέχισε κι ο ρέφερι καταλόγισε φάουλ του Μαρολινού στον Μάνταλο! Η φάση πλάγια δεξιά έξω από την περιοχή της ΑΕΚ.

83': ¨Εγινε φάουλ στον Σεμπά, ο Σιδηρόπουλος έδωσε πλάγιο, ο Μπέσνικ Χάσι του έκανε κίνηση με τα χέρια ότι έπρεπε να φορέσει γυαλιά και ο διαιτητής απέβαλε τον προπονητή του Ολυμπιακού.

86': Ο Γκάλο έκανε ηθελημένα χέρι για να ανακόψει επίθεση, με τον διαιτητή να δίνει μεν το φάουλ, αλλά όχι την κάρτα.

87': Δεν έδωσε κίτρινη κάρτα στον Αραούχο για την κλωτσιά που έριξε στον Ένγκελς στον αστράγαλο.