Πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο μετά από οκτώ χρόνια για την ΑΕΚ! (vid)

Για πρώτη φορά μετά τον Μάρτιο του 2009 και την εκτός έδρας νίκη επί του Πανσερραϊκού με 5-1, η ΑΕΚ πετυχαίνει πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο αγώνα της!

Η Ένωση προηγείται ήδη με 5-0 της Βέροιας στο Ολυμπιακό Στάδιο, κάτι που σημαίνει ότι για πρώτη φορά μετά την 8η Μαρτίου του 2009 και την αναμέτρησή της με τον Πανσερραϊκό, έχει σημειώσει πέντε τέρματα στο πρώτο 45λεπτο απέναντι σε αντίπαλο της Α΄ Εθνικής.

Για την ιστορία, σε εκείνο το Πανσερραϊκός-ΑΕΚ 1-5 για την σεζόν 2008-09, τα τέρματα της ομάδας του Ντούσαν Μπάγεβιτς είχαν σημειώσει οι Ίσμαελ Μπλάνκο (6', 43'), Ραφίκ Τζιμπούρ (πεν. 28', 35') και Νάτσο Σκόκο (45+1'), με το 1-5 να μην αλλάζει στο δεύτερο ημίχρονο.