Ηχηρό «χαστούκι» στον Ολυμπιακό από την Μπάμπεργκ!

Με βίαιο τρόπο τερματίστηκε το σερί των τεσσάρων νικών του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα, καθώς η Μπάμπεργκ τον νίκησε πολύ εύκολα (82-68), για τρίτη συνεχόμενη φορά, ρίχνοντάς τον στο 9-5!

Η Μπάμπεργκ έχει εξελιχθεί στον «κακό δαίμονα» των Πειραιωτών, οι οποίοι για τρίτη συνεχή φορά έγιναν έρμαιο στις ορέξεις της, γνωρίζοντας πολύ εύκολα την ήττα με 82-68, που τους έριξε στο 9-5 στην Ευρωλίγκα.

Πολύ κακό βράδυ για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι ήταν πολύ τραγικοί στο πρώτο ημίχρονο και παρά τον… σφυγμό που έδειξαν στο τρίτο δεκάλεπτο, είδαν τη διαφορά να ξεφεύγει ξανά στο τέταρτο και εκεί παράτησαν το ματς.

Οι Σπανούλης (15π.) και Παπανικολάου (11π.) διασώθηκαν από το… ναυάγιο των πρωταθλητών Ελλάδας. Από την άλλη, πρώτος σκόρερ για τους Γερμανούς ήταν ο Μίλερ με 20 πόντους, ενώ μεγάλη ζημιά έκανε και ο Κοζέρ, ο οποίος πέτυχε και τους 17 πόντους στο πρώτο ημίχρονο!